Homepage

Noc snů 2017

13.06.2017

Zoo Děčín

V pátek 2. června 2017 patřila děčínská zoo opět po roce handicapovaným a chronicky nemocným. Konal se tu již 14. ročník celosvětové akce s názvem Noc snů. 

K této charitativní akci se každoročně připojuje téměř tři sta zoologických zahrad po celém světě, z toho 9 českých. Jde o večer plný nevšedních zážitků a splněných přání pro lidi s handicapem, pro které se zoo snaží zprostředkovat zážitky, které by možná v běžném životě kvůli svému postižení či nemoci neměli možnost prožít. „Příchozí čekal báječný podvečer plný zvířátek, veselých soutěží, hudby, zábavy i dobrot. Jsme rádi, že jsme opět mohli kouzlit úsměvy na tváři těm, kteří to v životě nemají zrovna jednoduché,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Handicapované bavili, pejskaři s aktivitami dogdancing, agility nebo canisterapie, sokolníci, nechyběl ale ani kouzelník, divadelní společnost Panoptikum Maxe Fishe, malování na obličej,  trocha sportu s BK Děčín a hudební skupina U-Style, která nejednoho návštěvníka zlákala ke zpěvu i k tanci. Radost přinesla spousta soutěží s děčínskými skauty, DDM Děčín a Základní školou Slovanka z České Lípy, a také spousta zvířat k pohlazení. Závěr akce již tradičně patřil světelné show, při které se v letošním roce představila skupina Ignis Iter z České Kamenice.

Akce se mohla uskutečnit díky dotaci Ústeckého kraje, dalším sponzorům a velké spoustě dobrovolníků. Všem patří obrovský dík!Zoo Hodonín
V hodonínské zoo se Noc snů uskuteční ve čtvrtek 1. června od 17 hodin.

Zoo Praha
V Zoo Praha proběhne Noc snů poslední květnový pátek 26. května od 19 hodin.

Zoo Ostrava


Zoo Brno


Zoo
Liberec


Zoo Ústí nad Labem
Zoo Ústí chystá Noc snů na první červnový pátek 2. června od 17 hodin.

Zoo Olomouc


Zoo Jihlava
V jihlavské zoo se bude Noc snů konat v první pátek v červnu 2. června od 18 hodin. Letos bude akce zaměřena na onkologicky nemocné děti.